Projekty komunitního spolku CEDR

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

Zimní víkendové malování

Lednový víkend 15.-16.1.2016 se nesl ve znamení barev, fantazie a tvořivosti.  Celkem 15 dětí z rodin, se kterými spolupracujeme v rámci projektu „Fungující rodina 2015“, měly příležitost poznat  víkendovou pohodu na chalupě v Lužických horách a přitom sportovat, malovat a užít si sněhovou nadílku.

Na děti čekalo během pobytu v Dolním Podluží několik překvapení. To první bylo od skupiny tamního divadelního spolku, která si s dětmi nejdříve zahrála míčové hry a pak předvedla krátké divadelní scénky. Dalším překvapením byl odborný lektor malování, který děti uchvátil svými schopnostmi namalovat jim téměř cokoliv o co právě požádaly. Někteří si tak mohli odvézt domů suvenýr v podobě svého portrétu. Děti pod odborným dohledem malovaly celý den a vzniklo tak 15 originálních obrazů, které objedou formou putovní výstavy všechna místa, ze kterých děti pochází, tj. Rumburk, Varnsdorf, Šluknov a Jiříkov, až nakonec dorazí každý obraz ke svému autorovi domů.

Ve volných chvílích, a po dobře vykonané práci, si děti zahrály např. stolní tenis, karty a také venku „řádily“ na sněhu. Večer nechyběly společné hry ani taneční soutěž v rámci diskotéky.

Děkujeme všem zúčastněným dětem, personálu a v neposlední řadě také paní kuchařce, která se postarala o boule za ušima a těšíme se na další společně strávený víkend, tentokrát v březnu.

Víkendový program byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz Dále za finanční podpory Nadace Agrofert, Nadace Euronisa a Nadačního fondu Albert.

Bc. Zuzana Tvrdíková

 

   

O NÁS

„Chceme být doma v regionu, v němž se nacházíme, proto v něm pomáháme vytvářet rovnováhu v sociální oblasti. Pomocí realizace činností a za využití zdrojů, které jsou v daný okamžik a v daném místě k dispozici. Činnosti realizujeme excelentně a profesionálně pro všechny, jichž se naše činnosti dotýkají, na základě hodnot svobody člověka.“

KONTAKT NA NÁS

CEDR – komunitní spolek
Sídlo spolku:
Křižíkova 918/32
407 46 Krásná Lípa
Telefon, fax: 775 233 703
Datová schránka: 7w7eyir
Email: info@os-cedr.cz