Projekty komunitního spolku CEDR

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

Základní kurz patchworku

Kurz se skládá z 2 x 3 hodin a bude probíhat v šicí dílně v komunitním centru v Krásné Lípě (1. patro domu služeb – Masarykova 1094). Cílem kurzu je seznámení s technikou pro zjednodušení a zrychlení práce při šití patchworku na stroji. Využití řezáku,řezací podložky a speciálních pravítek při rychlém šití bloků (opakující se motiv) a zakončení bloků různými technikami.

Přihlásit se můžete v komunitním centru, na email info@os-cedr.cz nebo na telefonu 775 233 703.

Kurzovné za 6 hodin: 280Kč.

Látky, z nichž se budou vytvářet bloky, je nutné si přinést sebou (stačí 3 barvy-světlá,střední a tmavá ze 100% bavlny).

Co je Patchwork?

Textilní technika stará asi 300 let, pocházející z Anglie. Spočívá ve skládání a sešívání různobarevných kousků látek v plochu připomínající mozaiku. Nastříhané látky mají geometrický tvar, který přes svoji jednoduchost a stále se opakující základní formu připouští mnoho variant. Patchwork se používá nejen pro oděvy, ale i v interiéru. Vznikají tak pokrývky, polštáře a jiné dekorativní výrobky, které lze uplatnit například jako deky na křesla, přehozy přes postele, pohovky a zahradní nábytek a pokrývky stolů.

O NÁS

„Chceme být doma v regionu, v němž se nacházíme, proto v něm pomáháme vytvářet rovnováhu v sociální oblasti. Pomocí realizace činností a za využití zdrojů, které jsou v daný okamžik a v daném místě k dispozici. Činnosti realizujeme excelentně a profesionálně pro všechny, jichž se naše činnosti dotýkají, na základě hodnot svobody člověka.“

KONTAKT NA NÁS

CEDR – komunitní spolek
Sídlo spolku:
Křižíkova 918/32
407 46 Krásná Lípa
Telefon, fax: 775 233 703
Datová schránka: 7w7eyir
Email: info@os-cedr.cz