.mxn-header-absolute
.mxn-header-absolute

Projekty komunitního spolku CEDR

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

Víkendové radovánky ve skalách

Ve dnech 21.-23.8. jsme na základě přání některých rodičů a dětí ze Šluknovského výběžku  uspořádali zážitkový pobyt ve Sloupu v Čechách, určený především dětem, které mají zájem vyzkoušet a zažít něco nového. Pro všechny účastníky byl připraven bohatý program, který skýtal ne jedno překvapení.

Měli jsme možnost vyzkoušet si jízdu na koni, vidět trénink a vystoupení dětí z jezdeckého soustředění a byli nám také představeny různé styly jízdy jako například drezura, parkur, všestrannost, atd. V nabytém programu jsme si zahráli mnoho skupinových her, ve kterých bylo nutné naučit se spolupráce, porozumění, respektu a pochopení spoluúčasti na prohře či výhře. V rámci přichystaných zážitků nás čekala procházka skalním městem a pokoření lezeckých skalních stěn s dopomocí zkušeného instruktora lezení. Všichni měli možnost překonat ostatní odvážlivé lezce, ale především mami sebe. Přeci jen je jiné něco vidět a komentovat to ze země, než se odvážit zavěsit se na lano a důvěřovat jen vlastní síle, vůli a odhodlání. Denní program jsme zakončovali hraním míčových her a posezením u ohně, kde jsme společně měli možnost zhodnotit vydařený den a dojmy z jednotlivých aktivit. Loučení s krásným místem ve skalách jsme symbolicky zakončili prohlídkou skalního hradu a prosluněnými výhledy do okolí.

Všichni účastníci si odvezli mnoho nového. Kamarády, zkušenosti, zážitky, poznání nedalekých a půvabných míst našeho výběžku a také, jak pevně věřím, prohloubení představy o sobě samém.

Víkendový program byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů, www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz, dále Nadací Agrofer, Nadací Euronisa a Nadačním fondem Albert. Děkujeme a s radostí a nadšením pro další zážitky se budeme těšit na příští vydařenou akci.

Bc. Tereza Durecová
CEDR – komunitní spolek

 

  

O NÁS

„Chceme být doma v regionu, v němž se nacházíme, proto v něm pomáháme vytvářet rovnováhu v sociální oblasti. Pomocí realizace činností a za využití zdrojů, které jsou v daný okamžik a v daném místě k dispozici. Činnosti realizujeme excelentně a profesionálně pro všechny, jichž se naše činnosti dotýkají, na základě hodnot svobody člověka.“

KE STAŽENÍ

Stanovy spolku
Procesní audit
Výběrové řízení – azyl rekonstrukce
Výběrové řízení pracovník v komunálních službách
Výroční zpráva
Žádost o ubytování v azylovém domě

DALŠÍ SLUŽBY

CEDR – komunitní spolek
Sídlo spolku:
Křižíkova 918/32
407 46 Krásná Lípa
Telefon, fax: 775 233 703
Datová schránka: 7w7eyir
Email: info@os-cedr.cz