.mxn-header-absolute
.mxn-header-absolute

Projekty komunitního spolku CEDR

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

Víkend tajemný i sladký

Přesně takový měly první březnový víkend děti z Jiříkova, Šluknova a Rumburku. Třetí a poslední víkendový pobyt v rámci projektu „Fungující rodina 2015“ proběhl ve dnech 4.- 6.3.2016, tentokrát v Jiřetíně pod Jedlovou.

Hned první den se děti dozvěděly o legendě loupežníka Vildy, který kdysi sídlil na hradě Tolštějně a jeho poklad dosud nebyl nalezen. Právě tento úkol na děti čekal. Ty se po setmění odvážně vydaly po stopách dávno zapomenutých s nadějí, že poklad najdou. Na scestí je lákaly bludičky a strašidla, která sladký poklad nevydala dřív, než byly splněny všechny úkoly.

Sladká byla i sobota, kdy se hned zrána mohly děti ponořit do tajů vaření čokolády. Zasvěcoval je pan Miroslav Řebíček, zakladatel Čokoládovny Mana. Vysvětlil nejen původ čokolády, rozdíly v barvě, chuti a kvalitě, ale také nám ukázal, jak na to. Ruku k dílu přidal každý a brzy jsme byli upatlaní sladkou hmotou až za ušima. Nakonec jsme si mohli odlít svůj vlastní originální dvoubarevný čokoládový bonbon.

Přemíru energie takto získanou uplatnily děti odpoledne při turnaji v šipkách a na výletě k místní památce Větrný mlýn Světlík, po cestě bylo na co koukat, místní farmáři zde chovají kozy, divoká prasata, ovce a nechyběla ani pořádná koulovaná. Večer, když už jsme byli schovaní před nevlídným počasím u teplých kamen, se děti účastnily pyžamové taneční soutěže.

Za pěkný pobyt plný zážitků, sdílení a legrace děkujeme všem zúčastněným, dále také patří velký dík dětem z Poradny Barevné soužití v Dolním Podluží, které se podílely na realizaci pátečního večerního programu a za bříška plná dobrot děkujeme naší milé paní kuchařce Monice.

 

Víkendový program byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů, www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz, dále Nadací Agrofert, Nadací Euronisa a Nadačním fondem Albert. Děkujeme!

Zuzana Tvrdíková

 

  

O NÁS

„Chceme být doma v regionu, v němž se nacházíme, proto v něm pomáháme vytvářet rovnováhu v sociální oblasti. Pomocí realizace činností a za využití zdrojů, které jsou v daný okamžik a v daném místě k dispozici. Činnosti realizujeme excelentně a profesionálně pro všechny, jichž se naše činnosti dotýkají, na základě hodnot svobody člověka.“

KE STAŽENÍ

Stanovy spolku
Procesní audit
Výběrové řízení – azyl rekonstrukce
Výběrové řízení pracovník v komunálních službách
Výroční zpráva
Žádost o ubytování v azylovém domě

DALŠÍ SLUŽBY

CEDR – komunitní spolek
Sídlo spolku:
Křižíkova 918/32
407 46 Krásná Lípa
Telefon, fax: 775 233 703
Datová schránka: 7w7eyir
Email: info@os-cedr.cz