.mxn-header-absolute
.mxn-header-absolute

Projekty komunitního spolku CEDR

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

KOMUNITNÍ SPOLEK

Ukončení projektu

Posledním březnovým dnem skončilo roční financování projektu „Fungující rodina 2015“ grantem z Islandu, Lichtenštějnska a Norska v rámci EHP Fondů, www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz, dále Nadací Agrofert, Nadací Euronisa a Nadačním fondem Albert.

Tento projekt probíhal od 1.4.2015 do 31.3.2016 s cílem podpořit rodiny ve Šluknovském výběžku, které se z různých důvodů ocitly na pokraji sociálního vyloučení, podpořit fungování rodiny jako celku a předejít umístění dětí do ústavní péče. Do projektu se zapojilo celkem 27 rodin, kterým jsme díky projektu poskytli nadstandardní terénní sociální podporu a poradenství. U 20 rodin došlo k posílení rodičovských kompetencí a ke stabilizaci situace v rodině, což představuje 74% úspěšnost, toto o 14% převyšuje konkrétní cíl projektu, ke kterému jsme se zavázali. 

Nedošlo ke zlepšení (7):

25.9

Úspěšná pomoc díky projektu (20):

74.1

Dále jsme zrealizovali aktivity pro rodiče i děti, které by bez financování od donorů nebylo možné umožnit. Klíčovou službu terénní práce jsme díky projektu rozšířili a obohatili o dva jednodenní výlety, kterých se zúčastnilo 28 osob a také 3 víkendové pobyty pro celkem 39 dětí, o kterých jsme Vás průběžně informovali. K dalším podpůrným aktivitám v rámci projektu patřily tři skupinové arteterapie pro celkem 47 účastníků a dále také poskytnutí odborné péče v podobě individuálních sezení s psychoterapeutem, celkem proběhlo 20 hodin terapie. Díky financování projektu jsme také ve městě Jiříkov provozovali ambulantní část terénní práce a vytvořili tak místo pro setkávání, podporu a kontakt s rodinami zapojenými do projektu.

Projekt „Fungující rodina 2015“ byl významnou součástí a posilou naší klíčové služby a na výsledky navazujeme pokračováním terénních programů ve Šluknovském výběžku.

Děkujeme!

Tým CEDR

logo-funkcni rodina

  

O NÁS

„Chceme být doma v regionu, v němž se nacházíme, proto v něm pomáháme vytvářet rovnováhu v sociální oblasti. Pomocí realizace činností a za využití zdrojů, které jsou v daný okamžik a v daném místě k dispozici. Činnosti realizujeme excelentně a profesionálně pro všechny, jichž se naše činnosti dotýkají, na základě hodnot svobody člověka.“

KE STAŽENÍ

Stanovy spolku
Procesní audit
Výběrové řízení – azyl rekonstrukce
Výběrové řízení pracovník v komunálních službách
Výroční zpráva
Žádost o ubytování v azylovém domě

DALŠÍ SLUŽBY

CEDR – komunitní spolek
Sídlo spolku:
Křižíkova 918/32
407 46 Krásná Lípa
Telefon, fax: 775 233 703
Datová schránka: 7w7eyir
Email: info@os-cedr.cz